Miejska Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Jana Demarczyka w Piekarach Śląskich

Nawigacja

Bieg po zdrowie Otwarta Firma Od Grosika do Złotówki E-Twinning Mleko w Szkole 5 porcji warzyw Owoce w szkole Zachowaj trzeźwy umysł

Projekty, Programy

E-Twinning

to międzynarodowa współpraca w wirtualnym świecie technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Uczniowie ze świetlicy szkolnej wspólnie z kolegami z Czech (Dvur Kralowe nad Labem) i Słowacji (Koszyce) realizują projekt "Poszukiwacze".

W ramach tego projektu uczniowie poznają bliżej miejsce,
w którym żyją. Swoją wiedzą dzielą się ze swoimi wirtualnymi przyjaciółmi. Dzięki tym kontaktom poznają język i kulturę naszych najbliższych sąsiadów.

The most expensive word for it – Mom
Najdroższe  słowo- Mama)

Dzień Matki jest jednym z najpiękniejszych uroczystości, pełnym  kwiatów i ciepłych życzeń.
W ramach tego projektu uczniowie będą poznawać, w jaki sposób obchodzony jest  Dzień Matki
w różnych krajach europejskich.

Uczniowie będą dzielić się informacjami na temat zajmowanej pozycji mamy w rodzinie
oraz  nauczą się tolerancji dla ludzi z różnych kultur.

Realizując projekt uczniowie   będą  korzystać z różnych narzędzi ICT,
ćwiczyć  umiejętność posługiwania się językiem angielskim oraz spotykać się
na Twin Space z uczniami z  innych krajów .

Projekt e-Twinning - How not to love gutumn?
(Jak nie kochać jesieni?)

W trakcje zajęć  uczniowie współpracowały ze szkołami z Polski, Rumuni, Bułgarii i Grecji
 i  dzielili się z nimi obserwacjami zachodzącymi w przyrodzie jesienią, wykonując ciekawe prace plastyczne o tej tematyce.

Projekt e-Twinning Merry Christmas Europe!

Projekt miał na celu  zapoznać dzieci ze zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia w różnych krajach. Uczniowie  poznały zwyczaje świąteczne w różnych krajach oraz  nauczyły się jak napisać pozdrowienia w języku angielskim. Współpraca obejmowała następujące kraje: Armenia,  Chorwacja, Dania, Estonia, Grecja, Włochy, Litwa, Macedonia, Rumunia, Słowacja, Włochy, Turcja. W ramach współpracy wyslaliśmy kartki świąteczne do naszych kolegów zza granicy. Otrzymaliśmy również wiele świątecznych kartek z różnych stron Europy.

Projekt e-Twinning We like autumn and winter !

Projekt ma na celu poznanie i porównanie zmian pogodowych jesienią i zimą w różnych krajach europejskich. Zaczynamy nasze obserwacje  jesienią a kończymy   zimą. Prezentujemy swoje prace o tematyce jesiennej i zimowej. Tworzymy wirtualną galerię. Obchodzimy uroczystości. Kończymy nasz projekt wysyłając kartki świąteczne do wszystkich partnerów tego projektu. Współpraca obejmuje nastepujace kraje: Republika Czech, Grecja, Hiszpania, Włochy, rumunia, Irlandia, Litwa, Słowacja.

,,

,,,

Projekt e-Twinning Developing Creativity in After-School Activities in Primary Classes

Projekt ma na celu rozwijanie kreatywności uczniów poprzez wykonywanie ciekawych prac o róznorodnej tematyce  w  różnorodnych technikach. Wymiana doświadczeń z partnerami z innych krajów pomoże na zdobycie innej wiedzy w tym zakresie. Do projektu przystapiły następujące kraje: Portugalia, Litwa, Grecja, Bułgaria, Turcja, Ukraina, Gruzja, Albania, Azerbejdżan, Estonia, Hiszpania, Łotwa, Słowacja, Belgia.