Miejska Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Jana Demarczyka w Piekarach Śląskich

 

Nawigacja

 • 11 listopada przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystości, która odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:30 pod Pomnikiem “Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach.
  Zbiórka pod pomnikiem - godzina 15:00

  Więcej informacji na temat obchodów Święta Niepodległości w Piekarach Śląskich znajduje się na stronie:
  https://piekary.pl/swieto-niepodleglosci-w-piekarach-slaskich-program-2/

 • "Ocalić od zapomnienia" - koncert finałowy
 • Narodowe Święto Niepodległości

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Święto Niepodległości

 • XIII Festiwal Ocalić Od Zapomnienia - MDK 1 Piekary Śl. - 06.11.2018
 • Trwa REMONT sali gimnastycznej. Już wkrótce uczniowie będą mogli ćwiczyć w odmalowanej sali. Oto kilka aktualnych zdjęć. W albumie fotograficznym przedstawiamy zdjęcia po wakacyjnym remoncie ubikacji dziewcząt na pierwszym piętrze. 

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

   - Obrazek 3

   - Obrazek 4

 • Opłata za obiady za miesiąc listopad 2018 wynosi 47,50 
   

  Numer konta bankowego, na które można dokonywać wpłat za obiady szkolne:

   98 1020 2313 0000 3502 0556 1511

   

  Prosimy o dokadne wpisywanie treści przelewu  oraz poprawną kwotę:

  Odbiorca: ZEFO dla MSP12 w Piekarach Śląskich
  Tytuł przelewu: imię i nazwisko dziecka, opłata za obiady, listopad 2018)

  Wpłatę prosimy dokonywać w terminie do 10 listopada 2018r.

 • Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Jednym z przedsięwzięć biblioteki w tym miesiącu było zaprezentowanie uczniom klas 1-3 przedstawienia "Wróżki" na podstawie baśni ludowej Charles’a Perraulta. Przedstawienie przygotowane zostało przez uczniów klasy 5b pod kierunkiem Pani Joanny Krzewskiej. 

 • Piątek 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, nie ma lekcji. Czynna jest świetlica w godzinach od 7:00 do 16:00. W tym dniu nie ma obiadu.

 • Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych - dzień wspomnień o naszych bliskich, którzy już odeszli. Z tej okazji w szkole odbyła się akademia, która wprowadziła nas w atmosferę spokoju i zadumy listopadowych dni. Jak co roku uczniowie klas młodszych udali się do brzozowickiego parku, aby zapalić lampki pod pomnikiem Trzech Harcerzy. 

 • W październiku świetlica szkolna zorganizowała Dzień Dyni. Przygotowania rozpoczęły się wcześniej ogłoszeniem konkursu dla wszystkich klas  na ciekawą ozdobę z dyni. Uczniowie wykazali się wyjątkową pomysłowością i kreatywnością. Prace stanowią ciekawą dekorację korytarza szkolnego. 

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

   - Obrazek 3

   - Obrazek 4

   

 • 24 października uczniowie klasy Ia, IIa i IIb mieli okazję uczestniczyć w Największej w Polsce lekcji wiedzy o wodzie w Expo Silesia. To była bardzo cenna lekcja, podczas, której mogliśmy zobaczyć m.in. akwarium z rybami z Jeziora Goczałkowickiego, kolumnę filtrującą demonstrującą proces filtrowania brudnej wody za pomocą węgla aktywnego, zapoznać się z wyposażeniem laboratorium badania wody. Oglądaliśmy również film katowickich wodociągów o tym, jak należy postępować z wodą. Jednak to nie wszystkie atrakcje. Duże wrażenie wrażenie zrobiły na nas eksperymenty, które pokazują, że woda nie jest nudna. Dziękujemy Górnośląskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów za umożliwienie nam uczestniczenia w tak ciekawej i cennej lekcji.

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

   - Obrazek 3
   
   

 • BIESIADA Z OKAZJI DNIA SENIORA DDK Brzeziny - występ zespołu muycznego MSP12 - 29.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii  Występ zespołu muycznego MSP12.

 • Jeans for a better world #2 zakończona wielkim sukcesem!

  DZIĘKUJEMY wszystkim którzy przyłączyli się do zbiórki.  Akcja spotkała się z wielkim zainteresowaniem, zebraliśmy…. 150 PAR JEANSÓW!  Spodnie zostały przekazane firmie @Koko World, która uszyje z nich nowe rzeczy i  wystawi na aukcje charytatywne w internecie. Pieniądze uzyskane z tych aukcji przekazane będą na edukację młodzieży w Afryce. DZIĘKUJEMY za każdą parę jeansów. 

   

   

   

 • Spotkanie nauczycieli emerytowanych z okazji Dnia Edukacji Narodowej 25.10.2018
 • Konkurs "Piosenki Dziecięcej" - DDK Dąbrówka Wielka - 25.10.2018
 • 24 października odbyły się Mistrzostwa Piekar Śląskich Szkół Podstawowych w szachach - Igrzyska Dzieci. Naszą szkołę reprezentowali: Tosia Bogacja, Basia Pudlik, Maciek Pełka i Kuba Wilkans i zdobyli III miejsce. Mistrzostwa zostały zorganizowane przez piekarski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we współpracy z Miejskim Szkolnym Związkiem Sportowym oraz Dzielnicowym Domem Kultury w Brzezinach Śląskich.

 • Drużyna piłkarska naszej szkoły zajęła III miejsce w Mistrzostwach Piekar Śląskich Szkół Podstawowych w piłce nożnej chłopców  - "Śląska Liga Orlików". 16 października na boisku sportowym "Orlik" odbyły się zawody. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:  Tymoteusz Wilk, Remigiusz Wilk, Piotr Kuś, Miłosz Ciś, Fabian Rose, Jakub Górny, Filip Rogacki, Wiktor Bomba i Dawid Żurek. Gratulujemy!

 • Jeans for a better world #2

  Masz w domu jeansy, z których już wyrosłeś?  Brat kupił sobie nowe jeansy, bo poprzednie mu się znudziły? Siostra ma w szafie spodnie, których  nie założy, bo są już niemodne?

  Nawet nie wiesz jak te jeansy mogę odmienić losy młodzieży w Afryce.

  Wystarczą trzy kroki:
  1. Oddaj nam swoje stare jeansy.
  2. My przekażemy je firmie KoKo World, a oni z nich zrobią coś pięknego, a następnie wystawią na aukcję charytatywną.
  3. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na edukację młodzieży w Afryce.

  Organizatorem akcji jest @KoKo World, a partnerami @Fundacja "Ja też tak chcę" i nasza szkoła @Miejska Szkoła Podstawowa nr 12

  Akcja trwa do 26 października. ZAPRASZAMY!                                                            

  Więcej informacji tutaj 

 • 16 października obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. W tym dniu w Hali Sportowej „MOSIR-Olimpia” uczniowie brali udział w biciu rekordu "Ratujemy i Uczymy Ratować".  W godzinach od 12:00 do 12:30 trzydziestu uczniów naszej szkoły wykonywało resuscytację krążeniowo-oddechową. 

  Bicie rekordu jest wydarzeniem ogólnopolskim, zainicjowanym przez WOŚP w 2013 roku i realizowanym w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”. 

   - Obrazek 1

   - Obrazek 2

   - Obrazek 3

   - Obrazek 4

   - Obrazek 5

   

 • W sobotę 13 października w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich odbył się TURNIEJ RODZINNY. Zadaniem uczestników było pokonanie sprawnościowego toru przeszkód. Rywalizowali uczniowie piekarskich szkół podstawowych i ich rodzice. Nasze drużyny klas pierwszych i drugich wspaniale reprezentowały szkołę. Podczas Turnieju panowała radosna atmosfera. 

    - Obrazek 1

   - Obrazek 2

   - Obrazek 3

   - Obrazek 4

   - Obrazek 5

   - Obrazek 6

strona: