Miejska Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Jana Demarczyka w Piekarach Śląskich

 

Nawigacja

 • Przedstawienie Bożonarodzeniowe - 11.12.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przedstawienie Bożonarodzeniowe

 • Dzień Górnika

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Górnika - 04.12.2017.

 • Ważna informacja! Zmiana godziny i organizacji zebrania z Rodzicami w dniu 11 grudnia 2017r.!

  Z okazji zbliżających się Świąt serdecznie zapraszamy Rodziców oraz Dziadków w poniedziałek 11 grudnia na godzinę 17:00. Na sali gimnastycznej zaprezentowane zostanie przez uczniów przedstawienie bożonarodzeniowe. Po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z wychowawcami klas. Zapraszamy!

 • W poniedziałek, 4 grudnia, obchodzimy w naszej szkole DZIEŃ GÓRNIKA. Z tej okazji o godzinie 11:00 odbędzie się uroczysta akademia. 

 • Opłata za obiady za miesiąc grudzień 2017 wynosi: 40

  Numer konta bankowego, na które można dokonywać wpłat za obiady szkolne:

   98 1020 2313 0000 3502 0556 1511

   

  Prosimy o dokadne wpisywanie treści przelewu  oraz poprawną kwotę:

  Odbiorca: ZEFO dla MSP12 w Piekarach Śląskich
  Tytuł przelewu: imię, nazwisko dziecka, opłata za obiady, grudzień 2017)

  Wpłatę prosimy dokonywać w nieprzekraczalnym terminie do 10 grudnia 2017r.

 • Andrzejki w szkole - 30.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki w szkole

 • Widowisko edukacyjne "Zabawa to jest to"

  Bogate, kolorowe dekoracje, wspólny śpiew, mnóstwo zabawy i śmiechu, rywalizacja...  To wszystko mieli okazję przeżyć uczniowie klas 1-6 podczas aktywnego udziału w widowisku edukacyjnym "Zabawa - to jest to".  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 • W ubiegłym tygodniu uczniowie klas drugich i trzecich zakończyli projekt " Powszechna nauka pływania". Uczniowie przez 10 tygodni uczestniczyli w nauce pływania w Parku Wodnym w Tarnowskich Górach.  Na zakończenie projektu każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom.

   

 • 11 listopada pod Pomnikiem „Ku czci poległych o wolność i demokrację w latach II Wojny Światowej” w Parku Trzech Bohaterów w Brzozowicach rozpoczęły się miejskie uroczystości Święta Niepodległości. W uroczystości uczestniczyły władze miasta, przedstawiciele miejskich instytucji, licznie przybyli uczniowie naszej szkoły, zuchy i harcerze oraz mieszkańcy Brzozowic-Kamienia. Pod Pomnikiem złożono wiązanki kwiatów. 

 • 11 listopada to ważna data w życiu Polaków, to symbol miłości Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. W piątek, 10 listopada, odbyła się w szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i przedstawić tragiczne losy naszej ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności. Barwy narodowe oraz własnoręcznie wykonane kotyliony, chorągiewki i dekoracje w klasach podkreśliły patriotyczny charakter Święta Niepodległości.

 • Narodowe Święto Niepodległości - 10.11.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Święto Niepodległości

 • Akademia z okazji Dnia Wszystkich Świetych - 30.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia z okazji Dnia Wszystkich Świetych

 • V PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ

  W Dzielnicowym Domu Kultury w Dąbrówce Wielkiej 26 października odbyła się V edycja Przeglądu Piosenki Dziecięcej adresowana do uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy wystąpili w dwóch kategoriach: zespoły oraz soliści. Ze względu na wiek uczestnicy byli zaś podzieleni na trzy grupy: kl. I – III szkoły podstawowej, kl. IV – VII szkoły podstawowej. Celem konkursu jest prezentacja i popularyzacja piosenki w wykonaniu dziecięcym oraz umożliwienie występu przed szerszą publicznością, dlatego też konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością od pięciu lat. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. Zespół muzyczny w składzie :Agata Rębisz,Oliwia Starczyk,Zuzanna Dikta,Oliwia Binkowska,Małgorzata Dębska,Magdalena Wieczorek, Emilia Sieja, Wiktoria Ślusarz,Liliana Klusa, Julia Wilkans,Oliwia Nakielny zajął II miejsce ! Drugi zespół w składzie:Paulina Śmierzchalska, Natalia Piekutowska, Weronika Dąbrowska, Karolina Zając, Jakub Bartosik, Szymon Lubosik zajął  III miejsce.   G R A T U L U J E M Y   !  !  !

 • V Przegląd Piosenki Dziecięcej - DDK Dąbrówka Wielka - 26.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii V Przegląd Piosenki Dziecięcej

 • Skąd bierze się woda w kranie? Czego nie zobaczysz gołym okiem, a co dostrzeżesz za pomocą mikroskopu z wodociągowego laboratorium? Ile wody codziennie przepływa przez nasze miasta? Jak nie marnować wody czyli o pracy oczyszczalni ścieków. Tego wszystkiego dowiedzieli się dziś uczniowie klas czwartych podczas wspaniałej lekcji wiedzy o wodzie  zorganizowanej przez Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągowe w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia. 
  Uczniowie przeszli zakamarkami wodnego labiryntu edukacyjnego, wzięli udział w wodnych doświadczeniach i eksperymentach, by na koniec wykorzystać pozyskaną wiedzę biorąc udział w quizach, grach i zabawach. Dziękujemy za wspaniałą, cenną lekcję.  

 • Uwaga - Zmiana godzin pracy świetlicy
  Informujemy, że od dnia 9 października 2017r. świetlica szkolna pracuje od 6:30 do 16:00.

 • Informacja dla pacjentów na prośbę rzecznika prasowego Piekarskiego Centrum Medycznego

   

  Już od najbliższej niedzieli (1 października 2017 roku) wszyscy mieszkańcy Piekar Śląskich będą mogli skorzystać z pomocy lekarzy w Szpitalu Miejskim w ramach świątecznej i nocnej opieki medycznej. Do dyspozycji pacjentów będzie zarówno pediatra, jak i lekarz ogólny. W skład zespołu wchodzą także dwie pielęgniarki. Zespół będzie świadczył usługi zabiegowe oraz konsultacje medyczne w nagłych przypadkach. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna przeznaczona jest dla osób, które muszą pilnie skorzystać z opieki specjalistów. Będzie można z niej skorzystać w dni powszednie między godzinami 18.00 a 8.00 oraz w weekendy i święta przez 24 godziny na dobę. Zespół lekarsko-pielęgniarski będzie do dyspozycji pacjentów w budynku Szpitala Miejskiego (Piekarskie Centrum Medyczne) w Piekarach Śląskich przy ulicy Szpitalnej 11 (wejście od ulicy Janty). Wszelkich informacji na temat nocnej i świątecznej opieki medycznej można zasięgnąć pod numerem telefonu 32 284-40-50.

   

 • Rocznica śmierci Jana Demarczyka - 18.09.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Rocznica śmierci Jana Demarczyka - 18.09.2017.

 • Międzynarodowy Dzień Kropki.                                   
  Choć dla większości brzmi tajemniczo, okazuje się, że dzisiaj (tj. 15 września)
  Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest w szkołach na całym
  świecie.
  To dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwości, a przy
  tym wspaniała zabawa.


   

strona: